Επιμορφωτικά σεμινάρια Πληροφορικής (Ιαν. – Φεβ. 2015)

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα επιμορφωτικών σεμιναρίων Πληροφορικής (προαιρετικά και εκτός ωραρίου διδασκαλίας) για την περίοδο Ιαν. – Φεβ. 2015, τα οποία διοργανώνονται από τον Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ19-Πληροφορικής Δ.Δ.Ε. Α΄ Αθήνας και το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Α΄ Αθήνας:

• Περιβάλλοντα ελεύθερου λογισμικού στο Λ.Σ. Ubuntu – Διδακτική αξιοποίηση
  • Περιβάλλον ‘Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (eClass)’ του ΠΣΔ – Διδακτική αξιοποίηση
  • Ιστολόγια στο ΠΣΔ – Διδακτική αξιοποίηση
  • Λεπτομέρειες σχετικά με τα σεμινάρια και τον τρόπο δήλωσης συμμετοχής στο επισυναπτόμενο έγγραφο του Σχολικού Συμβούλου ΠΕ19.
    [Έγγραφο Σχ.Σ. ΠΕ19 – Σεμινάρια Πληροφορικής Ιαν. – Φεβ. 2015]

Επιμορφωτικό Υλικό

για το σεμινάριο «Περιβάλλοντα ελεύθερου λογισμικού στο Λ.Σ. Ubuntu – Διδακτική αξιοποίηση» από τους Τεχνικούς ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Β.Φλώρο, Ι.Καβαθά και τον εκπαιδευτικό Εμ.Ανατολιωτάκη (4ο ΕΠΑΛ Αθήνας)

για το σεμινάριο «Περιβάλλον ‘Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (eClass)’ του ΠΣΔ – Διδακτική αξιοποίηση» από τον εκπαιδευτικό Ι.Ιωαννίδη (ΕΠΑΛ Υμηττού)